سندبلاست درب شیشه ای

سندبلاست چیست؟

اگر بخواهیم سندبلاست را به صورت جزء به جزء بررسی کنیم سند به معنای ماسه و بلاست به معنای انفجار یا ماسه پاشی با فشار زیاد است.

سندبلاست در واقع به روشی گفته می شود که در آن ساینده با شتاب بسیار زیاد از داخل به کمک فشار هوا بر روی  سطح شیشه پرتاب شده و موجب شکل دهی سطح می شود.

شیشه سندبلاست در واقع نوعی شیشه طرح دار است که دارای انعطاف بالایی است که امکان این را به ما می دهد که هر طرحی را روی شیشه اعمال کنیم و برای این کا نیاز به شیشه خاصی نیست .

(پیاده کردن طرح های مختلف از جمله لوگو یا طرح های اماده روی شیشه را سَندبلاست روی شیشه  می گویند )

تاریخچه شیشه سندبلاست :

شیشه سندبلاست برای اولین بار در سال ۱۸۷۴ میلادی به عنوان یک روش تمیز کاری ثبت شده است که امروزه می توان نمونه های فراوان از این نوع محصول را در نماهای اطراف و ساختمان ها مشاهده نمود پس اختراع دستگاه سَندبلاست شور و اشتیاق و ذوق برای طراحی روی شیشه (مات کردن شیشه) رواج بسیار زیادی پیدا کرد. استفاده از این محصول برای انواع مکان ها می تواند فضا را از یکنواختی در بیاور

ماده اصلی عملیات سندبلاست ساینده هایی از جنس شن و ماسه هستند که بستگی به نوع شیشه و نوع طرح دارد و عمل پاشیدن ذرات ریز شن توسط بخار و یا فشار هوا با سرعت بالا جهت حکاکی و ایجاد طرح بر روی یک سطح تعریف می شود.

مراحل تولید سندبلاست:

ابتدا باید با استفاده از نرم افزار های مربوط به طراحی، طرح و نوشته مورد نظر طراحی شده و بعد به دستگاه پلاتر فرستاده می شود و روی برچسب طرح مورد نظر و بعد از چسباندن آن بر روی شیشه آن را به اتاق سندبلاست فرستاده می شود و در نهایت شیشه را آری از هرگونه شن و ماسه نموده و مورد شست و شو قرار داده و پس از نصب برچسب های روی شیشه را برداشته و در آن هنگام نقش های مورد نظر را میتوان روی شیشه ملاحظه نمود.

موارد مورد استفاده از سندبلاست:

 1. تمیز کردن سطح قطعات برای انجام انواع آبکاری و تزئینات
 2. حک کردن نوشته یا طرح های مختلف برای ایجاد گودکاری یا برجسته کاری
 3. زبر کردن سطح قطعات به وسیله ساینده های مخصوص
 4. برداشتن رنگ از سطح داخلی و خارجی اجسام و قطعات
 5. قابل استفاده برای اسید کاری
 6. قابل استفاده برای نقره کوبی و طلاکوبی
 7. قابل استفاده برای فیوزگلاس
 8. قابل استفاده برای تراشکاری
 9. قابل استفاده برای رنگ کردن شیشه
 10. قابل استفاده در شیشه های دوجداره

ویژگی های سندبلاست:

 • زیبایی خاصی را در فضای حمام به دلیل وجود شیشه های مات می دهد.
 • سندبلاست در درب جلوی منزل به دلیل ظرافت خاصی که دارد بسیار محبوب است.
 • کنده کاری های روی شیشیه های سندبلاست زیبایی خاصی را داراست.
 • اثرا انگشت ها را بر روی شیشه کاهش می دهد.
 • شکل مات شیشه سندبلاست می تواند لکه های سخت را بپوشاند.
 • اثر گرد و غبار را بر روی شیشه نشان نمی دهد.
 • جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی .

توضیحات تکمیلی :

هرچه عمل سندبلاست بیشتر طول بکشد و هرچقدر ماسه ها با فشار و قدرت بیشتری پاشیده شوند درجه ماتی بیشتر می شود. برای طراحی روی شیشه سند بلاست هم از استنسیل استفاده می شود.

برای سندبلاست کردن شیشه از ماسه ی خاصی استقفاده می شود که آن را با فشار بر روی شیشه می پاشند.

از این نوع شیشه ها میتوان در واحد های مسکونی نمود و برای آشپرخانه و حمام میتوان طرح خاصی را رو شیشه چاپ نمود و فروشگاه ها هم میتوانند از این نوع شیشه برای دکور خود استفاده کنند.

اگر این نوع محصول را با یک لایه لمینیت بپوشانید تبدیل به شیشه سکوریت می شود و در برابر ضربه مقاومت بیشتری پیدا می کند. یکی از پر استفاده ترین طرح های سندبلاست روی شیشه ثبت لوگوی شرکت ها است.

راه اندازی این محصول شامل سه بخش است:

 1. خود ساینده
 2. کمپرسور هوا
 3. یک نازل بلستر

تفاوت های شیشه سندبلاست با شیشه ساتینا:

 • شیشه ساتینا نسبت به این نوع شیشه بسیار راحت تر تمیز خواهد شد.
 • روی شیشه سندبلاست را میتوان انواع حکاکی را انجام داد اما روی شیشه ساتینا نمیتوان این کار را صورت داد

سخن اخر :

مجموعه مه در از سال ۱۳۸۰ با تولید فریم درب شیشه ای کار خود را اغاز کرده است و امروزه با پشتوانه عظیم یکی از بزرگترین و متنوع ترین محصولات را داراست . شما مشتری عزیز برای تهیه محصول مورد نظر خود با گزینه های زیادی همچون تنوع و قیمت رو به رو هستید . پیشنهاد ما برای شما این است که برای تکمیل اطلاعات خود با ما در تماس باشید . شرکت مه در در راستای مشتری مداری به دنبال رضایت شما هم میهنان است . شعار ما فروش پاپان کار نیست اغاز یک تعهد است .[