انواع رنگ کوره ای الکترواستاتیک

انواع رنگ کوره ای الکترواستاتیک

epoxy

epoxy

انواع رنگ کوره ای الکترواستاتیک

اپوکسی

این گروه از رنگ‌ها دارای مقاومت عالی در مقابل انواع مواد شیمیایی (اسید، سود، نمک و حلال)، خواص مکانیکی (ضربه و خمش) و سایش و خوردگی هستند و در صورت استفاده صحیح توسط مصرف کننده، سطحی بسیار زیبا و با مقاومت شیمیایی بسیار خوب ایجاد می‌کنند.
انعطاف‌پذیری و قدرت چسبندگی بالایی دارند و مقاومت زنگ‌زدگی نیز از دیگر خواص رنگ‌های اپوکسی می‌باشد. ولی در برابر شرایط جوی به هیچ وجه مقاوم نبوده و در مقابل نور خورشید پس از مدت کوتاهی براقیت خود را از دست داده و تغییر رنگ می‌دهند. پس از آن نیز بر اثر پدیده گچی شدن از روی قطعه جدا خواهند شد.

موارد مصرف:
جهت پوشش قطعاتی که در محیط‌هایی با فرسایش و خوردگی بالایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مناسب می‌باشد. مانند ماشین‌آلات و لوله‌های صنعتی، قطعات الکتریکی برای عایق سازی آرماتور، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، لوازم خانگی دکوری، قطعات ماشین‌آلات و خودرو میباشد

 

درب اپوکسی

درب اپوکسی

 

پلی‌استر

پوشش‌های پودری پلی‌استر بسیار شبیه به گروه اپوکسی می‌باشند با این تفاوت که دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل نور خورشید بوده و برای محصولاتی که در محیط بیرون و فضای باز هستند مناسب می‌باشند. (هر چند برای محصولات فضای داخل نیز قابلیت مصرف دارند)

مقاومت در برابر مواد شیمیایی:
رنگ‌های پلی استر در مقابل طیف وسیعی از حلال‌ها و مواد شیمیایی مقاوم می‌باشند و مقاومت در برابر مواد شیمیایی متناسب با شرایط استفاده محصول نهایی است و می‌بایست پیش از استفاده در نظر گرفته شود.

کاربرد و موارد مصرف:
پروفیل‌های آلومینیومی، درب و پنجره‌های فلزی، مبلمان شهری و فضای آزاد، لوازم روشنایی در فضای آزاد، سازه‌های ساختمانی، تابلوها و علائم ترافیکی، لوازم خانگی و قطعات خودرویی که درحین استفاده در معرض نور خورشید می‌باشند. (مانند کولر و تیغه برف پاک‌کن ماشین)

 

رنگ پلی استر

رنگ پلی استر